Home » Целта на Реал е Мбапе, поради тоа се откажале од Влаховиќ

Целта на Реал е Мбапе, поради тоа се откажале од Влаховиќ

by Журнал.мк

Фиорентина имала неуспешен обид да стопира трансферот на Душан Влаховиќ во Јувентус. „Вилетовите“, за помалку пари им го понудиле српскиот напаѓач на Реал Мадрид. Првиот човек на „кралскиот клуб“, Флорентино Перез ја одбил понудата.

Радиото „Каде сер“, во една своја емисија“, објави дека во Фиренца биле подготвени да го испратат Влаховиќ во Реал и за сума помала од 75.000.000 евра. Намерата на Роко Комисо, газадата на Фиорентина била да не го продава Влаховиќ во редовите на омразениот Јувентус.

Перез одбил, бидејќи е фокусиран на трансферот на Килијан Мбапе. Не сакал да плаќа обесштетување за Влаховиќ, за да да му понуди голема плата на Мбапе.

На крајот Влаховиќ за 81.600.000 евра се пресели во Јувантус.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More