9.8 C
Skopje
Sunday, October 17, 2021

Целосно изгоре куќа во Волково, нема повредени

Најчитани вести

Целосно изгоре куќа во село Волково, во сопственост на Б.Ц. (57), соопшти МВР.

Пожарот бил пријавен вчера во 13:40 часот во Полициската станица Ѓорче Петров.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, пожарот е изгаснат, а повредени нема. Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com