21.8 C
Skopje
Friday, July 30, 2021

Целата роба во оваа продавница е ЛАЖНА – и луѓето доаѓаат да купуваат! (ВИДЕО)

Најчитани вести

За што служи ова?

Англиската уметница Луси Спероу води аптека (поточно, продавница за козметика). Проблем? Во нејзината „аптека“ целата стока е лажна, односно изработена од филц (ткаенина направена од животински влакна).

Роба има и премногу – има парфеми, паста за заби, шминка…

Lusi Sperou

Луси рече дека и требало една година да изгради ваква аптека и луѓето позитивно да реагираат на тоа. Како што вели, нејзината цел била да разбуди носталгија, чувство на смиреност, во простор каде што луѓето не се смирени.

Интересно? Не баш, но кога некој има многу слободно време. Дури и ако може да се заработи… Сепак, на уметницата треба да и се оддаде почит за трудот што го вложила.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести