17.8 C
Skopje
Sunday, March 26, 2023

Хју Џекмен навестува враќање во улогата на Вулверин

Најчитани вести

Поминаа три години откако Хју Џекмен се повлече од улогата на Вулверин, но неговите неодамнешни објави на социјалните мрежи ги предизвикаа фановите да се прашуваат дали 52-годишниот актер ќе ѝ се врати на улогата.

Хју се огласи на „Инстаграм“ за да сподели парче уметничко дело од популарниот уметник Бос Лоџик, на кое беа претставени иконските адамантиум канџи на Вулверин.

Потоа, тој објави своја фотографија со шефот на „Марвел“, Кевин Фејџ.

Иако претходно тој изјави дека неговите денови како Вулверин завршиле со смртта на ликот во „Логан: Вулверин“ (2017), франшизата „Х-мен“ нема да замине набргу.

Фејџ потврди дека „Х-мен“ ќе биде претставен во филмскиот универзум „Марвел“, но сè уште не е познато дали Џекмен ќе ја репризира улогата што го направи суперѕвезда како свирепа машина за убивање, која поседува зачудувачка моќ на заздравување.

Најнови вести