-8.2 C
Skopje
Wednesday, February 8, 2023

Хју Грант го корегира Интернет дека се оженил заради пасош

Најчитани вести

Англија- Актерската ѕвезда Хју Грант (60) го корегира Интернет во врска со неговиот брак.

Британскиот актер се најде на насловните страници во 2018 година кога за прв пат стапи во брак на 57-годишна возраст. Сега, тој ги расчистува озборувањата за тој сојуз со Ана Еберштајн, со која има три деца.

Ѕвездата на The Four Weddings аnd Funeral и Love Actually , сподели скриншот, испратен од пријател, со резултатите од пребарувањето за „сопругата Хју Грант“, кој во првата реченица забележува дека се оженил со шведскиот ТВ-продуцент „од пасошки причини „.

„Не, не, Интернет“, напиша Грант. „Се оженив со неа затоа што ја сакам.

Статијата за која станува збор води назад кон интервјуто што Грант го даде на Јуесеј Тудеј еден месец откако беше во брак. Во него, тој рече дека тој и Еберштајн се согласуваат дека „бракот е прилично безобразна социјална конструкција“, но дека е „убава работа да се направи“ како родители на три деца.

Кога беше истакнато дека пливачот Мајкл Фелпс се оженил да го олесни патувањето пред Олимписките игри во Рио, Грант рече: “Дали тој? Па, ние сме многу слични на многу начини”.

Грант и Еберштајн разменија завети на мала церемонија во мај 2018 година.Како вечен ерген, го тераше глас дека не сака брак и дека заради тоа завршила децениската врска со Елизабет Харли. Но, тој оттогаш рече дека откако се обврзал, бил среќен што го сторил тоа.

“Па, едноставно бев во право”, рече Грант во 2019 година дека сум против бракот. “И деца, знаете. Јас знаев да завртам со очите. Луѓето велеа:” Ох Хју, не го разбираш тоа “, но тие беа во право “.

Грант исто така стана татко подоцна во животот, дочекувајќи го своето прво дете на 51. година. Покрај трите деца што ги имаше со Еберштајн, тој има две со поранешната девојка Тинглан Хонг.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести