Home Спорт Хуркач испадна од АО, Хачанов сигурен против Бонзи

Хуркач испадна од АО, Хачанов сигурен против Бонзи

by admin

Адријан Манарино во три сета го елиминира од Австралија опен, Хуберт Хуркач. Елиминацијата на десеттиот носител е досега наголемото изненадување на Австралија опен.

Манарино, 69. на АТП листата, за 125 минути игра, победи со 6/4, 6/2, 6/3. Францускиот тенисер искористи шест од 14.топки за брејк, додека Полјакот имаше десет шанси за брејк, искористи само една.

Хуркач, во досегашните 15 настапи на гренд-слем турнирите, само два пати успеал да го мине второто коло. Лани го забележа најголемиот успех, кога стигна до полу-финалето на Вимблдон.

За разлика од Хуркач, Карен Хачанов, немаше проблеми против Бенжамин Бонзи. Рускиот тенисер, 29. на АТП листата, победи со 6/4, 6/0, 7/5. Мечот траеше 126 минути.

Хачанов во третото коло ќе игра против шестиот носител, Рафаел Надал.

Досега овие двајца играле меѓу себе осум пати. Хачанов во претходните пресметки успеал да освои само еден сет.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More