-0.2 C
Skopje
Tuesday, October 26, 2021

Хуркач го исфрли Федерер од Топ 10

Најчитани вести

Хуберт Хуркач, од наредниот понеделник, прв пат во кариерата ќе биде меѓу најдобрите десет играчи на светот.

Полјакот ќе дебитира во Топ 10 благодарение на победата над Френсис Тијафо, 6:3, 6:2, на мастерсот во Индијан Велс.

Оваа победа на Хуркач го исфрли од Топ 10 Роџер Федерер. Последен пат, Швјацарецот не бил меѓу најдобрите десет на почетокот на 2017 година, односно на листата објавена на 16.јануари, кога бил 17 во светот.

Хуберт Хуркач за пласман во четврт-финалето ќе игра против Аслан Карацев.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com