Прегазен пешак во Велес, со тешки повреди пренесен во болница

Велес, 22 ноември- Вчера напладне на улицата Борис Трајковски во Велес, возило управувано...

Во две сообраќајни незгоди тешко повредени две лица

Охрид, 22 ноември- На улицата „Андреа Јованоски“ во Охрид, вчера, во 16.25 часот,...

Уапсена 59-годишна дадилка од Скопје поради напад врз двегодишно дете

Скопје, 22 ноемрви- Дадилката која беше фатена на камера како во игротека на...

Муниција и дрога пронајдени во дом на скопјанец во Ѓорче Петров

Скопје, 20 ноември- Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје донесе наредба...

Тракторист загина кај охридското село Ливоишта

Охрид, 20 ноември- Несреќата во која тракторист го загуби животот во атарот на...

Кичевец физички нападнал шумски полицаец

Кичево, 20 ноември- Дваесет и едногодишен кичевец е лишен од слобода откако вчера...

Прегазена жена во Штип

Штип, 19 номеври- На 18.11.2019 во 08.05 часот на пешачки премин на ул.„Васил...

Велосипедист тешко повреден на патот Прилеп – Крушево

Прилеп, 19 ноември- Вчера во 16:40 часот на регионалниот пат Прилеп – Крушево,...

Родители донеле мртво новороденче во болница во Битола

Битола, 19 ноември- Мртво новороденче било донесено вчера од страна на родителите во...

Во камион пронајдени над сто килограми марихуана, приведен маж од валандовско (Видео)

Скопје, 19 ноември- Граничната полиција на преминот „Табановце“ ноќеска во камион со приколка...

Родители однесле мртво новороденче во Битолската болница

Мртво новороденче било донесено вчера од страна на родителите во Клиничката болница во...

Скопјанка нападната на улица

Триесет и едногодишна скопјанка пријавила во полицијата дека синоќа била нападната.

ОЈО отвори постапка против едно лице за полов напад врз дете

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против едно лице за кое постои основано...

Свештеникот Стојчевски: Правдата е задоволена, ќе живееме мирно по сите закани

Миле Јовановски, таткото на Бојан Јовановски - Боки 13, кој е во затвор...

Двајца косовски државјани уапсени за незаконски влез во земјава

Тетово, 18 ноември- На 17.11.2019 во 19.15 часот во атар на с.Јажинце, тетовско,...

Дете паднало од мотор и со тешки повреди завршило во болница

Демир Хисар, 18 ноември- Петнаесет годишен малолетник од село Бараково е тешко повреден...

Жена повредена во сообраќајка на патот Прилеп – Битола

Битола, 18 ноември- Педесет и четиригодишна жена е тешко повредена откако возилото во...

Oбвинет повраќа во судницата, судијата не го прекинува рочиштето

Уште едно нечовечно судење во Кривичниот суд. На денешното рочиште за случајот „Насилство...

Таткото на Боки 13 осуден на казна затвор од шест месеци

Миле Јовановски, татко на Боки 13, e осуден на казна затвор од шест...

Петмина Кубанци приведени при обид за нелегален премин на границата

Петмина државјани на Куба се приведени на македонска територија откако се обиделе незаконски...