4.8 C
Skopje
Thursday, October 28, 2021

Хрватски хеликоптер и српски ловец летаа еден до друг на Косово (ВИДЕО)

Најчитани вести

Состојбата на Косово се влошува.Медиумите во Србија вчера забележаа блиска средба на српски„Soko J-22“ Орел на српските сили и хеликоптер Mi-171SH на хрватските воздухопловни сили кој е на Косово во рамки на мисијата на КФОР.

Леталата ја надлетувааа административната линија и беа одалечени само неколку километри.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com