10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Хрватска во потрага по бикот Џери, вклучена и авијацијата

Најчитани вести

Потрагата по најпознатиот хрватски бик, Џери, кој избегал од кланицата, трае со денови, а во потрагата ќе биде вклучена и авицијата.

Бикот избегал од кланицата во петокот и сè уште не е пронајден, а според „Слободна Далмација“, во потрагата по Џери ќе учествува дрон со инфрацрвени зраци.

Ова го најави Иван Божиќ, уверен дека неговиот бик ќе се најде брзо.

Петар Скејо, сопственик на кланицата од која избегал бикот, ги открил специјалните тактики на трагачите.

Трагачите, всушност, се обидуваат да го намамат Џери со тоа што ќе му донесат крави на местата каде што е виден, за да почувствува женка.

Скејо вели дека Џери е многу брз и вешт.

Џери ги освои симпатиите на граѓаните, кои апелираат да не заврши повторно во кланицата, а целата потрага доби своја приказна на социјалните мрежи и во странскиот печат.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com