-8.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Хоџа: Законот за земјоделско земјиште во септември треба да се најде на собраниска процедура

Најчитани вести

Подготвена е завршната верзија на Законот за земјоделско земјиште со сите забелешки од страна на засегнатите страни, соопшти министерот за земјоделство Аријанит Хоџа.

Законот е доставен до владата и понатаму треба да се достави во собраниска процедура.Хоџа посочи дека на дебатата најмногу се посветиле на забелешките во делот на пренамените.

Прва ќе биде понудата на тие што веќе имаат договори за закуп, а потоа и за слободните земјоделски земјишта

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com