Home » „ХОРХЕ АМНЕСТИРАШЕ 56 ЛУЃЕ, ОВИЕ ГИ АМНЕСТИРААТ СИТЕ“: „Се е исто само него го нема“, адвокатот Јанаки за измените на Кривичниот законик

„ХОРХЕ АМНЕСТИРАШЕ 56 ЛУЃЕ, ОВИЕ ГИ АМНЕСТИРААТ СИТЕ“: „Се е исто само него го нема“, адвокатот Јанаки за измените на Кривичниот законик

by Журнал.мк

Адвокатот Јанаки Митровски, распали за измените на Кривичниот законик со европско знаменце, а со кои се предвидува драстично намалување на казните за злоупотреба на службена положба и овластување.

„Владата и лично премиерот предлагаат поради наводна потреба од усогласување на регулативата со ЕУ(европско знаменце) драстично намалување на казните за злоупотреба на службена положба и овластување. Сето ова во услови на масовна коруптивност на носителите на функции.
Опозицијата си молчи бидејќи утре и за нив ќе важи.
Хорхе амнестираше 56 луѓе овие ги амнестираат СИТЕ. Се е исто само него го нема.
Патем сите кои сега се судат во моментот ќе можат да се повикаат на примена на поблаг закон. Држава? Жабокречина!!!“ напиша тој.

Владата и лично премиерот предлагаат поради наводна потреба од усогласување на регулативата со ЕУ(европско знаменце)…

Posted by Janaki Mitrovski on Wednesday, September 6, 2023

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More