31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Хорор несреќа во Грција – Британски турист усмртен од хеликоптерски перки пред очите на сопствената сестра

Најчитани вести

Млад турист од Велика Британија загина по страшна несреќа на аеродромот во Спата, Грција.

Дечкото (21) пристигнал со сестра му и уште двајца туристи со приватен лет што го платиле неговите родители, од Миконос до Атина, пишува „Дејли мејл“.

Туристите биле во хеликоптерот и почнале да излегуваат пред целосно да запрат пропелерите на авионот. Младиот човек почнал да го обиколува хеликоптерот одзади и налетал на лопатките на роторот кои за неколку секунди го здробиле, пишува Дејли Мејл.

Хоророт се одвивал пред очите на сопствената сестра и уште двајца туристи, како и пред очите на вработените на приватниот аеродром. Зад нив слета уште еден хеликоптер, со нивните родители, а пилотот на првиот веднаш преку радио сигнализирал што се случило за да може вториот хеликоптер да продолжи да лета. Била повикана брза помош, но младиот човек не можел да се спаси.

На аеродромот ги чекале лимузини, па се претпоставува дека се работи за многу богато семејство, но не се соопштуваат повеќе детали за нивниот идентитет. Покрената е истрага за да се утврди зошто пилотот им дозволил на патниците да излезат пред да бидат запрени роторите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com