18.8 C
Skopje
Saturday, April 1, 2023

Хорор во Франција: Се сруши висечки мост, загинало девојче кое се возело во автомобил со родителите

Најчитани вести

Девојче кое имало само 15 години загина откако се сруши висечки мост на река во југозападна Франција, автомобил и камион паднале вовода, пренесуваат тамошните власти.

Мостот ги поврза градовите Мирпоа-сур-Тар и Бесиер, во југозападна Франција, пренесува Дејли Меил.

Според наведеното, девојчето било во автомобил заедно со своите родители.

Откако се срушил мостот извлечено е телото на девојчето, а нејзината мајка е спасена.

Повеќе од 60 спасувачи учествувале во спасувачката мисија, каде четири лица се спасени, но се верува дека има неколку исчезнати лица.

Најнови вести