21.8 C
Skopje
Friday, July 30, 2021

ХОЛИВУД НА МЕТА НА СКАНДАЛ Актерката Габриела Јунион била силувана на деветнаесет години, траумата влијаела на целиот нејзин живот, кој не бил воопшто бајка

Најчитани вести

„Тешко ми беше да градам кариера, се разведов, имав проблеми во врските…“ вака ја започнува својата болна исповед славната афро-американска актерка

Во разговор со Гвинет Палтроу, како дел од виртуелниот самит „In Goop Health“, Габриела Јунион неодамна се осврна на низа тешки животни моменти поради кои некогаш ја мачеа црни мисли. Со години се бореше за подобрување и се трудеше колку што знаеше како да ги надмине проблемите, но признава дека тоа не било лесна задача.

– Честопати го допирав дното како возрасна личност. Веќе на 19 години ме држеа под закана со оружје и ме силуваа на работа. Имав впечаток дека се случува таква катастрофа на секои неколку години, дека нема да станам од земја. Тешко ми беше да градам кариера, се разведов, имав проблеми во врските… Секогаш ќе ми се случеше нешто што ќе ме натера да мислам дека нема теорија да застанам на нозе, да се опоравам. Дека нема да бидам иста како порано – зборуваше таа со Гвинет, која седеше во Лос Анџелес „од другата страна на екранот“.

Габриела, која спомена дека во тоа време била силувана на работа додека работела во продавница за чевли, исто така истакнала дека поради тој непријатен настан развила посттрауматско стресно нарушување. Сепак, сите лоши работи што ѝ се случија – признава дека тоа ја направило посилна.

– Ова се минијатурни смртни случаи. Она што бевте е да умирате и треба да ја испуштите таа личност. Ми се случи после одредени порази да успеам да „станам“ толку моќно, што едноставно се чувствував горда на тоа.

Последниот „предизвик“ од животот на оваа актерка (48) е перименопауза, што исклучително тешко ѝ падна.

– Мислев дека полудувам. Почнав да заборавам на работите, се здебелив скоро преку ноќ, бев подуена и не размислував многу трезвено. Кога треба да разговарам со некој ваков јавно, едноставно ме „потресува“ вознемиреноста. Затоа што можеби нема да заборавам ниту збор?

Таа успеа повторно да се откаже од црни мисли, со враќање на терапијата. Исто така имаше помош од својата околина и редовно ја следеше нејзината целокупна состојба, нагласувајќи ги хормоните.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести