4.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

ХОЛИВУД ГО БОЈКОТИРА: Џони Деп проговори за прв пат после скандалот

Најчитани вести

Еден од најпознатите актери на сите времиња, талентираниот Џони Деп за странските медиуми го даде првото интервју по големиот скандал со неговата поранешна сопруга Амбер Херд која го обвини за психолошко, како и за физичко малтретирање. Актерот сега зборуваше за, како што вели, тешки моменти, а откри и како Холивуд го бојкотира поради неговиот лош имиџ во јавноста.

Причината за ова е напис во кој се тврди дека Џони физички ја малтретирал Амбер. Иако Деп обезбеди и докази дека актерката била всушност физички насилна кон него, судската одлука е поинаква. Во интервјуто, актерот зборуваше и за новиот филм што го произведе самиот, во кој исто така глуми. Тоа е филмот „Минамата“, чија премиера беше минатата година на Берлинскиот филмски фестивал.

„Некои филмови ги допираат луѓето. Овој филм ги погодува луѓето во Минамата и оние кои доживеале слично нешто. Нема да се објави – зошто? Да бојкотираме една личност, јас? Еден човек, еден актер во непријатна и неуредна ситуација, последните неколку години “, рече искрено актерот за странските медиуми.

Да потсетиме, Амбер и Џони раскинаа во мај 2016 година, кога актерката поднесе барање за развод по 15 месеци брак, и во својата петиција за развод го обвини Деп за насилство што кулминираше во мај, кога актерот наводно го фрлил неговиот мобилен телефон во нејзиното лице и го скршил работи по стан. Во следните месеци, поранешните сопружници продолжија да обвинуваат друг, како оние во кои Џони тврди дека Амбер го удрила со стаклено шише, му го повредила прстот и наводно му ставила цигара на образот, додека таа тврдеше дека ја тепал, ја влечел за коса, ја задавил и за малку ќе ја удавел.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com