8.8 C
Skopje
Wednesday, February 1, 2023

Холивудската актерка Софија Вергара денеска полни 49 години

Најчитани вести

Софија е една од дамите која не старее, односно како што годините одминуваа таа не се менува, а тоа го докажуваат и нејзините стари фотографии со кои неретко се фали на социјалната мрежа Инстаграм.

Така неодамна таа со следбениците споделила фотографија од 90-те на која позира на плажа во Мајами во црно бикини и во предизвикувачка поза која ги истакнува нејзините атрибути.

Латино заводничката добила многубројни допаѓања и комплименти, а многумина се согласни дека и денес изгледа идентично иако оттогаш поминале речиси 30 години.

„Најубавата жена, и натаму изгледаш прекрасно“, „Каква кралица“, „Ти не старееш“, „Кога сите би старееле како тебе“, „Воопшто не си се сменила“, биле само дел од коментарите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести