21.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Холандија го ратификува протоколот за НАТО

Најчитани вести

Холандскиот сенат попладнево го ратификува протоколот за пристапување на Северна Македонија во НАТО, соопшти министерот за надворешни работи, Никола Димитров.

Останува протоколот да го ратификуваат уште Франција и Шпанија.

По нив, и нашата земја ќе треба да го ратификува протоколот, со што ќе се заокружи процесот и земјава ќе стане 30. членка на алијансата.

Холандскиот сенат попладнево го ратификуваше протоколот за пристапување на Северна Македонија во НАТО!

Posted by Nikola Dimitrov on Tuesday, November 12, 2019

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com