31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

ХИТ ВИДЕО! Семејство посвои мечe, а потоа се случи нешто НЕВЕРОЈАТНО!

Најчитани вести

Брачен пар од Русија, пред скоро три децении, посвои тримесечно мечече по име Степан

Тој сега е висок повеќе од два метра и тежи околу 200 килограми, а од првиот ден Светлана и Јуриј Пантелејенко се однесуваа кон него како рамноправен член на семејството.

Руската двојка ја посвои мечката кога тој имаше само три месеци. Го пронашле ловџии кои талкале во шумата без неговата мајка и беше во многу мизерна состојба.

– Тој е толку пријателски расположен со луѓето, никогаш не би повредил никого – рекол рускиот пар.

Тој е многу дружељубив и покрај вкоренето мислење, воопшто не е агресивен. Покрај тоа, има весел и жив карактер. Сака да се гушка и да игра, а исто така да гледа фудбал и да ги полева цвеќињата. Патем, дури стана и ѕвезда на малите екрани, бидејќи глумеше во голем број руски филмови. Негов омилен десерт е концентрирано млеко со шеќер, а јаде околу 25 килограми риба, зеленчук и јајца на ден.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com