-0.2 C
Skopje
Sunday, December 5, 2021

Хирург на Пријанка погрешно ѝ го променил лицето: Била очајна, но после тоа ја добила титулата најубава жена

Најчитани вести

Срамежлива? Никогаш не сум слушнала за тоа. На 19-годишна возраст – напишала Пријанка Чопра во описот на фотографија од минатото на која нејзиниот нос изгледа доста поразлично од сега

Индиската и холивудска актерка Пријанка Чопра (38) често е на списокот на најубави актерки, а во последните неколку години привлекува внимание со бракот со 10 години помладиот пејач Ник Џонас.

Имено, поранешната Мис на светот често објавува фотографии на Instagram и во ретки прилики се сеќава на нејзините млади денови.

Таа сега објави фотографија во бели панталони и бел костим за капење, на која го истакна тесниот струк и прекрасното деколте, а потоа напиша:

– Срамежлива? Никогаш не сум слушнала за тоа. На 19-годишна возраст – напишала Пријанка со досега невидена слика.

На фотографијата нејзиното лице изгледа доста поразлично отколку сега. Може да се види дека имала операција на носот, а Чопра објаснила во своите нови мемоари „ Unfinished “ дека била принудена да го стори тоа бидејќи имала полипи.

Следбениците беа воодушевени од фотографијата на актерката од нејзината младост, но тие не ја критикуваа, туку собра повеќе од 1,7 милиони лајкови. Пријанка, која ја следат повеќе од 61,4 милиони луѓе на Instagram, доживеа јавна осуда по постапката додека учествувала на натпреварите за убавина, особено во 2000-тите кога ја презеде титулата Мис на светот. Потоа ѝ дадоа прекар Пластична Чопра.

Актерката објасни во своите мемоари дека операцијата на носот требало да биде рутинска, но за жал не се покажа така. Нејзиниот хирург случајно уништил дел наречен мост на носот, а тој потоа се срушил. Станува збор за поврзаност на две коски и Пријанка вели дека била згрозена од резултатот на постапката.

– Мојот оригинален нос го нема. Лицето ми изгледаше сосема поинаку. Не бев јас – напиша таа во книгата „Чопра“, која потоа ги изгуби своите улоги во два филма поради изгледот.

Таа во книгата зборуваше и за шокантни детали од минатото и рече дека одредени луѓе ја убедиле да направи пластична операција за да успее во светот на актерството.

Првата личност што ја запозна во филмската индустрија и предложи да вметне силикони во градите и да ги поправи своите „пропорции“, за што се согласи нејзиниот тогашен менаџер.

Набргу потоа, таа го отпушти својот менаџер и иако не ги помина споменатите операции, успеа во Холивуд.

– Денес тоа е толку „нормализирано“ во индустријата – заклучи актерката која е во брак 3 години со Ник Џонас (28) од бендот „The Jonas Brothers“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com