-5.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

Хилари Клинтон не ја исклучува можноста за нова претседателска трка: Никогаш не вели никогаш

Најчитани вести

Поранешната демократска кандидатка за американски претседател, Хилари Клинтон, не ја исклучува можноста повторно да се кандидира за претседател на САД, пишува Хина.

Поранешната државна секретарка и претседателски кандидат на претходните избори во САД во 2016 година, кажа дека се наоѓа „под голем притисок“ да го предизвика Доналд Трамп на претседателските избори следната година, утринава соопшти Би-Би-Си.

-Никогаш не вели никогаш, рече таа за Би-Би-Си.
Клинтон кажа дека „цело време размислува“ за тоа каква претседателка би била да го победеше Трамп пред три години.
-Цело време размислувам каква претседателка ќе бев и што ќе направев поинаку и што тоа ќе значеше за нашата земја и светот, рече оваа поранешна сенаторка од Њујорк.
„Кој и да победи на следните избори ќе има голема задача, ќе мора да исправи се што е уништено“, рече Хилари Клинтон, денеска на возраст од 72 години.
-Под голем притисок сум од многу луѓе да размислувам за тоа, заклучи Клинтон

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести