21.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Хејли и Џастин Бибер купија вила од 8,5 милиони долари во Бевели Хилс

Најчитани вести

Познатиот канадски пејач Џастин Бибер и неговата сопруга Хејли, купија вила од 8,5 милиони долари во Беверли Хилс. Вилата на која и дале име The Tropics, се наоѓа северно од Сансет Булевар на Беверли Хилс и има 570 метри квадратни.

Таа е изградена во 1932 година, а неодамна повторно е реновирана. Куќата има пет спални соби, седум купатила, дневна соба и кујна во светли бои.

На долниот кат има направено кино, библиотека, бар и вински подрум. Дневната соба и кујната излегуваат на двор, во кој има направено базен. На балконот има камин.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com