27.8 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Херта е заинтересирана да го ангажира Геце

Најчитани вести

Бундеслигашот Херта покажува интерес за играчот од средниот ред на Борусија Дортмунд, Марио Геце. Берлинскиот клуб е подготвен да го покани 27-годишниот Германец во летниот преоден рок 2020 година, кога на Геце му истекува договорот со Борусија, пренесува „Билд”.

Тренер во Херта е Јирген Клинсман, кој е заинтересиран за Геце.

Оваа сезона играчот од средниот ред мина настапи на 15 натпревари на кои постигна два гола и направи една асистенција.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com