7.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Хероин со вредност 120 милиони фунти најден во Велика Британија

Најчитани вести

Речиси 1,3 тони хероин со вредност од 120 милиони фунти се пронајдени во Велика Британија, за што се смета дека е најголемата заплена на дрогата во земјата.

Дрогата била пронајдена скриена во крпи и бањарки на брод.

Полицајците на Националната агенција за криминал (НЦА) ја отстраниле дрогата и го вратиле садот пред да го следат во Холандија каде уапсија осомничени лица.

Бродот се приклучи на Феликсстоу, каде што беше пресретнат од НЦА.

Претодно, хероин вреден 40 милиони фунти, беше пронајден во слични околности на пристаништето Феликстоу на 2 август.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com