-2.2 C
Skopje
Sunday, January 23, 2022

Хероин пронајден во домот на скопјанец

Најчитани вести

Скопје, 4 јули- Против 47-годишен скопјанец е поднесена кривична пријава поради основано сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекузори“.

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека во вторникот со судска наредба извршен е претрес во неговиот дом на улицата „Јајце“, каде се пронајдени хероин, мешавина од земја и хеорин, мешавина од парацетамол и кофеин и дигитална вага со остатоци од хероин.

Четириесет и седумгодишниот С.К. е приведен и задржан во полициската станица Бит Пазар.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com