8.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021

Хероин најден кај две лица од Битола

Најчитани вести

Полициски службеници од СВР Битола и САЕ „Тигар” на ул.„Осма“ во Битола, вчера ги лишиле од слобода В.У.(33) и М.К.(31), двајцата од Битола, бидејќи кај нив биле пронајдени и одземени девет пакувања хероин

Тие биле приведени и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесена пријава до надлежното обвинителство по чл. 215 од Кривичниот законик, соопштија денеска од МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com