9.8 C
Skopje
Thursday, September 23, 2021

Хери Мекгвајер летово ќе стане најскапиот дефанзивец во историјата на фудбалот

Најчитани вести

Хери Мекгвајер е пред трансфер во редовите на Манчестер сити, објавуваат англиските медиуми.

Стоперот на Лестер сити наводно треба да премине во редовите на англискиот шампион за рекордни 80 милиони фунти, што автоматски ќе го направи најскапиот дефанзивец во историјата на фудбалот.

Англискиот репрезентативец е на листата на желби и кај Манчестер јунајтед, но „ѓаволите“ не се подготвени да платат волкава сума за стоперот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com