-0.2 C
Skopje
Thursday, October 28, 2021

Хеликоптер слета врз Шкода (ВИДЕО)

Најчитани вести

Во оригиналното видео, Џереми Кларксон возел Шкода Јети, а за да покажат колку е цврст автомобилот, одлучиле да спуштат хеликоптер на неговиот покрив. Сега тие одлучиле да ја повторат оваа акробација, но во главната улога е најголемиот теренец во понудата на марката – Kodiaq.

Сепак, постои важна разлика. Првото видео е снимено додека Шкодата се движела, додека сега слетувањето е организирано на стоечки објект. Покривот повторно доби платформа поради рамномерната распределба на масата. Видеото е снимено во Млада Болеслав, а црвениот Робинсон Р22 тежок 622 килограми и вреден околу 300.000 евра слетал на покривот на автомобилот.

И за крај, погледнете како тоа изгледаше во режија на Топ Гир.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com