Home » Хеликоптер се сруши во Западна Вирџинија – шест лица загинати

Хеликоптер се сруши во Западна Вирџинија – шест лица загинати

by Журнал.мк

Хеликоптер користен за туристички летови се урна на автопат во Западна Вирџинија, притоа загинаа шест лица, јавија локални медиуми. Хеликоптерот бил опожарен кога на лице место стигнала спасувачката екипа.

Се очекува патот да биде затворен 24 часа за време на истрагата на местото каде се случи трагедијата. Шефот на операции при Управата за итни случаи Логан, Реј Брајант го опиша хеликоптерот како Белл УХ-1Б од времето на Виетнамската војна.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More