8.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Хајди Клум откри како вежба за да има затегнато тело на 48 години: “Лесно е и забавно!” (ФОТО)

Најчитани вести

Иако има педесет години, Хајди изгледа како да има триесет години

Германската манекенка Хајди Клум е една од најуспешните на сите времиња, па дури и денес сите и се восхитуваат, иако има 48 години и остави да оди по модните писти далеку зад себе.

А, како успеа да изгледа толку добро во доцните четириесетти години, дури и дваесетина години помлада, откри Хајди деновиве. Неговата тајна лежи во необични вежби кои не се прв избор за многумина. Но, омилените закажани тренинзи на Хајди се оние кои вклучуваат вежбање со реквизити како хула-обрачи, скокање на трамболина и пливање по 20 круга во базенот секој ден, што е забавна алтернатива на теретаната.

“Среќна сум што имам базен дома и кога започна пандемијата, почнав да пливам 20 круга на ден. Вакви вежби се многу подобри за зглобовите отколку да трчам на трака. Вртам на хулахоп и скокам на трамболина”, објасни Хајди.

Таа додаде дека нејзините родителски одговорности и грижа за 16-годишната Хелена, 15-годишниот Хенри, 14-годишната Џоан и 11-годишната Лу исто така придонесуваат за нејзиниот здрав изглед.

“Многу се движам и трчам наоколу, имам четири деца, две кучиња и мачка. Последните неколку месеци уживав во можноста да поминувам повеќе време дома со моето семејство”, рече Хајди.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести