-6.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

ХАСАНИ СЕ ВРАТИЛ НА РАБОТА: Заменик министерот во оставка во операциона сала

Најчитани вести

Заменик министерот за здравство во оставка Илир Хасани денеска објави фотографија со коментар дека се вратил на работа. Тој на 10 септември поднесе оставка од функцијата, заменик на министерот Венко Филипче, два дена откако изгоре модуларната болница во Тетово и загинаа 14 луѓе.

Back to work!

Posted by Ilir Hasani on Monday, September 13, 2021

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com