32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Хари ѝ заби „нож во грб“! Бремената Меган го напушти по голема расправија

Најчитани вести

Непростливо предавство

Принцот Хари не стапна на британско тло од март минатата година кога бараше подобар живот лишен од кралски обврски во Америка. Оттогаш не се сретнал лице в лице со ниту еден член на кралското семејство, но оваа година дворецот очекува тој да се врати во Англија и да присуствува на големите свечености и прослави, 95-от роденден на кралицата Елизабета Втора и 100-тиот роденден на нејзиниот сопруг, принцот Филип. Списанието Globe пишува дека Хари се согласил на ова барање без знаење на неговата бремена сопруга Меган Маркл, а кога дознала избувнала голема расправија која завршила со тоа што Меган избегала од дома викајќи дека сака развод.

Извор близок до Војводите од Сасекс раскажа што се случило откако 39-годишната поранешна актерка, која, наводно, неодамна открила дека е бремена, открила што сторил нејзиниот сопруг „зад нејзиниот грб“.Таа полуде кога дозна дека тој се смирил со кралското семејство и ѝ ветил на кралицата дека ќе се врати во Велика Британија оваа година. Нивната кавга беше епска, а нивните темпераменти експлодираа како никогаш порано. Конфликтот заврши со тоа што Меган избега од куќата на својот пријателк кој е холивудска sвезда, викајќи му на Хари дека нивниот брак е завршен“, рече тој.

Меган, наводно, се чувствувала неверојатно изневерена. „Во еден момент таа извика во расправија:„ Твоето семејство ме мрази! “, Што силно го погоди Хари. Тој се грижеше за неа и за бебето што го носеше. Дури неодамна дознаа дека е бремена. Хари се плашеше дека ќе се случи нешто со детето поради стрес“, рекол изворот, кој потоа открил дека приказната наскоро отишла во сосема друга насока.

Имено, откако избегала кај пријателот кој е „холивудска фаца“ и се смирила од расправија со него неколку часа, обидувајќи се да открие како да избега од заминување во Велика Британија, Меган дошла на идеја. Ако веќе не може да избегне средба со кралското семејство, би можела да го стори тоа во своја полза, а во исто време да им се одмазди затоа што не ја сакаат. „Таа одлучи да оди со Хари на прославите и да го украде целото внимание од роденденот на кралицата и принцот Филип врз себе. Сфати дека тоа е добар начин да им се одмазди. Мислата ја смири и таа се врати кај Хари и се смири со него “, открил изворот.

Да потсетиме, Меган призна на крајот на минатата година дека го изгуби своето второ дете уште во јули со спонтан абортус. Ако е навистина повторно бремена, тоа значи дека нивниот едно и пол годишен син Арчи ќе има брат или сестра. Сигурно добро би му дошло друштво со оглед на тоа што оттогаш не ги видел своите братучеди, децата на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, седумгодишниот принц Џорџ, петгодишната принцеза Шарлот и двегодишниот принц Луис од март минатата година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com