27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Хари Мата Хари ќе пее во Скопје

Најчитани вести

Познатиот музичар Хари Мата Хари во понеделник ќе пее во Скопје. Неговиот настап е во познатиот ресторан „Еквилибриум“, кој слави две години од отворањето. Мата Хари ќе ги отпее речиси сите свои познати песни. абавата почнува во хх часот.

Во иминатите две години ресторанот Еквилибриум“ стана свратилиште на сите познати пејачи и гости што доаѓаат од надвор. Ресторанот е познат и по хуманитарните забави што ги организираат во овие години.

Текстот Хари Мата Хари ќе пее во Скопје е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com