19.8 C
Skopje
Tuesday, July 5, 2022

Хари Кејн вчера во ЛШ сруши рекорд на Дел Пиеро

Најчитани вести

Во вчерашниот натпревар од Лигата на шампионите Тотенхем на свој терен го совлада Олимпијакос со 4:2.

Работите за англискиот клуб не тргнаа добро затоа што Олимпијакос после 20 минути игра имаше предност од 0:2, сепак со голот пред крајот првото полувреме и трите во второто Тотенхем направи пресврт.

Со овие два гола Кејн стигна до 20 голови и стана фудбалерот кој најбрзо стигнал до таа бројка во најелитното европско натпреварување. Интересно е што на оваа листа во топ 5 ги нема ниту Меси, ниту Роналдо.

На Кејн да стигне до 20 голови потребни му беа 24 натпревари. Зад него на оваа листа се Дел Пиеро, Руд Ван Нистерлој, Филипо Инзаги и Марио Гомез.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com