22.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Харадинај кандидат за премиер на Косово

Најчитани вести

Коалицијата на Алијансата за иднината на Косово и Социјалдемократската партија го именуваше Рамуш Харадинај за заеднички кандидат за премиер на Косово, пренесува РТК2.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com