11 C
Skopje
Thursday, February 25, 2021

Харадинај кандидат за премиер на Косово

Најчитани вести

Коалицијата на Алијансата за иднината на Косово и Социјалдемократската партија го именуваше Рамуш Харадинај за заеднички кандидат за премиер на Косово, пренесува РТК2.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести