-2.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Хаос во Германија: поројни дождови, поплави и урнати куќи, исчезнати 30 луѓе

Најчитани вести

Околу 30 лица се водат како исчезнати по уривање на шест куќи во германскиот град Шулд, во провинцијата Рајнланд-Фалц, поради поплави и поројни дождови, објави локалната РТВ – Ес-Ве-Ер.

На уште 25 куќи им се заканува уривање, соопшти локалната полиција.

https://www.weatherandradar.com/ticker/2def2fd0-bdf9-46dd-b727-1ce9356e2caa

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести