17.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Ханс ван ден Берг: Датумот не се случи во јуни, нема да се случи ниту сега

Најчитани вести

Холандскиот експерт за Западен Балкан, Ханс ван ден Берг преку својот Твитер напиша дека претседателот Пендаровски, ниту премиерот Заев, ниту министерот за надворешни работи Димитров не дојдоа на погребот на поранешниот француски претседател Жак Ширак, а наместо тоа Македонија сега ни се заканува: Нема зелено светло? Груевски ќе се врати, ќе падне Заев.

Тој понатаму вели дека датумот не се случи во јуни, нема да се случи ниту сега. Притисок контра продуктивност, стои во неговиот Твит.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com