21.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Хамес тренира со Реал по 787 дена

Најчитани вести

787 дена подоцна, Хамес Родригез повторно тренира со Реал Мадрид, и покрај неизвесноста околу неговата иднина.

Колумбиецот учествуваше во работата на тимот во „Валдебебас“, каде што тимот се подготвува за своето учество на традиционалниот турнир „Ауди куп“ во вторник и среда.

Претходниот пат, кога Хамес беше дел од тренингот „белите“, беше на 2 јуни, 2017 – еден ден пред финалето на Лигата на шампионите, кое неговиот тим го освои, но тој не влезе во групата.

Беше две сезони на изнајмување во Баерн, каде што неговите настапи беа променливи и сега, исто така, е малку веројатно дека ќе остане дел од „кралскиот“ клуб, иако не е јасно каде ќе ја продолжи кариерата.

Интерес за него има од Атлетико Мадрид и Наполи, но засега нема конечен договор. Сепак, Хамес не влегува во плановите на Зинедин Зидан и е на листата за продажба.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com