26.8 C
Skopje
Sunday, June 20, 2021

Хамес го објави датумот на неговото враќање

Најчитани вести

Фудбалерот за врска на Евертон, Хамес Родригез откри кога ќе може да се врати на теренот по повредата.

– Можам да играм на следниот натпревар на Евертон. Фала му на Бога, се чувствувам одлично и сакам повторно да излезам на теренот, изјави Хамес за „Caracol“.

Во сезоната 2020/21, колумбискиот репрезентативец одигра 21 натпревар за Евертон, постигна пет погодоци и направи осум асистенции.

Дваесет и деветгодишниот Родригез ги пропушти последните пет средби на тимот.

Следниот натпревар Евертон го игра на 5 април против Кристал Палас во 30. коло од англиската Премиер лига.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести