7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Хакерски напад на Инспекторатот за животна средина

Најчитани вести

Државниот инспекторат за животна средина соопшти дека синоќа биле цел на хакерски напад.

Од инспекторатот хакерскиот напад го оценија како притисок врз нивната работа.

„Овој настан го сметаме за притисок врз работата и сакаме да ја известиме целата јавност дека ќе продолжиме со извршување на нашата работа, на транспарентен и отчетен начин, упорно и неселективно“, соопштија од Државниот инспекторат за животна средина.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести