18.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Хакерски напади во Ербас

Најчитани вести

Европскиот аеровселенски гигант „Ербас“ е жртва на серија хакерски напади што ги погодија и снабдувачите на компанијата, вклучително и производителот на мотори Ролс Ројс.

Хакерите барале технички тајни на компанијата, според извор од безбедносните служби.

Во текот на изминатите 12 месеци, „Ербас“ беше жртва на четири големи хакерски напади, според извор кој го истражува инцидентот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com