32.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Хакери од Албанија се заканија со напад врз ТАНЈУГ

Најчитани вести

Хакерска група од Албанија се закани дека ќе ја нападне интернет страницата на српската новинска агенција ТАНЈУГ.

Групата со име „Сајбер гард од Албанија“ тврди дека извршила хакерски напад врз сајтот на „Индексонлајн“ (Indekson line.rs).

Групата тврди дека дејствува во повеќе од 50 држави и најавува „екстремно силен ДДОС НАПАД“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com