2.8 C
Skopje
Monday, January 30, 2023

ФФМ: Фановите во Букурешт ако можат денеска да обезбедат алка за негативен тест на Ковид-19

Најчитани вести

„Апелираме до сите навивачи и поддржувачи на македонската репрезентација кои имаат влезница за утрешниот натпревар со Украина на Националната арена во Букурешт, доколку се во можност, денеска да обезбедат алка за негативен Ковид-19 тест (задолжителна за влез на стадионот), од причина што организаторите на натпреварот очекуваат голем број навивачи на двете репрезентации да пристигнат во Букурешт во текот на утрешниот ден“, се вели во известувањето на ФФМ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести