32.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Фуере: Македонија не може да очекува датум од Европската Унија пред јуни

Најчитани вести

  • Македонија не може да очекува датум од Европската Унија пред јуни вели во интервју за Телевизија 24 екс амбасадорот во земјава Ерван Фуере.

Знаете дека најголемите критики упатени до владата и земјава се поради моќта на корупцијата- тоа мора да престане, порачува амбасадорот.

Целото интервју

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com