-3.2 C
Skopje
Wednesday, January 19, 2022

Фудбалер се ожени со судијка откако заработи црвен картон

Најчитани вести

Во Холандија се венчаа фудбалерот Џеф Хардевелд и судијката Шона Шукрула. Двајцата се запознале на натпреварот меѓу Емен и Ајндховен, на кој Шона била една од судиите, а на истот меч Џеф заработил црвен картон.

Шона на тој натпревар била четврти судија. И двајцата потврдија дека се во врска уште пред Новата година, која ја дочекале во Рим.

Шона е една од најелитните холандски судијки и во 2019 година беше промовирана во втората категорија судии на ФИФА. Таа, исто така, стана првата девојка што судела натпревар во холандскиот фудбал во машка конкуренција.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com