10.2 C
Skopje
Monday, November 29, 2021

Фудбалер на Лацио загина во сообраќајна несреќа!

Најчитани вести

Млад фудбалер на италјанскиот калчолигаш Лацио, Даниел Герини, загинал во средата вечерта во страшна сообраќајна несреќа, пренесуваат италијанските медиуми. Неодамна Герини наполни 19 години и важеше за еден од најголемите таленти во италијанскиот фудбал. Тој бил во автомобилот со уште две лица кои претрпеле сериозни повреди и се наоѓаат во критична состојба.

Герини е роден во Рим и тренираше во Лацио до својата 16 година. Оваа зима се врати во главниот град, откако беше дел од младинската школа во Торино.

Претходно тренираше и во Фиорентина и во СПАЛ и беше член на италијанската репрезентација до 15 и 16 години.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com