24.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Фудбалер на Барцелона дури 26 пати позитивен на Ковид 19

Најчитани вести

Неверојатно, но вистинито. Серхио Роберто, фудбалер на Барселона, дури 26 пати по ред бил позитивен на коронавирус. Тој е надвор од теренот од ноември 2020 година, ја повреди ногата, а за време на рехабилитацијата доби Ковид-19.

Според правилата во време на пандемијата коронавирус, секој играч кој бил позитивен на овој вирус, треба да достави два негативни тестови по ред. Роберто мака мачеше додека успее да го исполни овој услов. Дури 27 обид бил успешен, па тој конечно се врати на теренот и тоа претходниот викенд пртив Атлетик Билбао, меч кој Барселона го доби со 2-1.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com