17.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Фудбалерот на Реал Мадрид Лука Јовиќ ѝ раскина на девојката

Најчитани вести

Фудбалерот на Реал Мадрид Лука Јовиќ раскина со својата девојка манекенка Софија Милошевиќ. Двајцата беа во врска неполни три месеци, а дека раскинале објави весникот „Информер“.

Јовиќ бил љубоморен на Софија затоа што таа добила стан од нејзиното поранешен партнер Адем Лајиќ и затоа што јавно зборувала дека тој ќе биде нејзина љубов за целиот живот.

„Софија ја прелеа чашата кога во медиумите сподели заедничка фотографија со нејзиниот поранешен партнер и јавно зборуваше за нивната љубов. Јовиќ на почетокот и кажа дека не му се допаѓа тоа што зборува за нејзиниот поранешен партнер. Софија се обдие вината да ја префрли на медиумите, но Јовиќ беше решен да раскине“, открива извор близок до двојката.

Јовиќ сега се обидува повторно да се врати на својата поранешна партнерка Анѓела со која има дете. Претходно медиумите пишуваа дека Софија е виновна за нивната разделба.Текстот Фудбалерот на Реал Мадрид Лука Јовиќ ѝ раскина на девојката е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com