Home » Фудбалерките на Љуботен и со втор убедлив пораз во квалификациите за ЛШ

Фудбалерките на Љуботен и со втор убедлив пораз во квалификациите за ЛШ

by Lina Muslija

Женскиот македонски фудбалски шампион, ЖФК Љуботен доживеа и втор убедлив пораз, овој пат од домаќинот Мура со 7-1 на квалификацискиот турнир за Лигата на Шампионите кој се игра во Мура, Словенија.

Љуботен загуби најпрво од кипарски Аполон до 9-0, а денеска во битката за третото место во квалификациската група доживеа пораз и од Мура, за последно место во групата која се играше во Словенија.

Единствениот гол за македонскиот состав го постигна Едите Силва во 23. минута, во тие моменти за намалување на предноста на Мура на 2-1. Но, до крајот домашните постигнаа уште пет гола за конечна победа од 7-1.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More