7.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Фудбалерките вечерва ќе истрчаат на „Сент Мери“ на мегдан со силната Англија

Најчитани вести

Вечерва женската фудбалска репрезентација на Македонија вечерва во Саутемптон ќе се сретне со големиот фаворит Англија во квалификациите за Светското првенство.

Натпреварот помеѓу Англија и Македонија се игра вечерва на стадионот „Сент Мери“, па секако дека тоа ќе биде големо искуство за фудбалерките.

Реално тешко е да се бараат бодови против една селекција како Англија, меѓутоа девојките секако имаат мотив и желба да ја престават Македонија во што подобро светло. Како и што најави Наташа Андонова, шансата за бодови треба да ја бараме против Австрија во следното коло, репрезентација која не е на рамниште со топ квалитетот на Англија.

“Не очекуваат два натпревари против силни репрезенетации. Селекцијата на Англија е апсолутен фаворит во групата, ќе биде многу тешко да се игра против нив. Австрија не е на рамниште со квалитетот како Англија и сметам дека шансата за освојување на бодови треба да ја бараме на тој меч“, изјави Андонова.

Мечот започнува во 20:00 часот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com